Sprawienie mężczyźnie porządnego i trafionego prezentu na gwiazdkę jest nie lada wyzwaniem, a co dopiero, gdy ma się już za sobą kobierzec małżeński i kilka (czy też kilkanaście) wspólnych gwiazdek za pasem. Jedni twierdzą, że nic nie chcą na święta, drudzy, że ucieszy ich wszystko, bo będzie to podarunek właśnie od Ciebie i to jest najważniejsze, a trzeci od niechcenia podsuną ci oklepany, mało atrakcyjny pomysł, który tak naprawdę nikomu nie sprawiłby przyjemności. I co zrobić teraz, gdy nie wiesz, skąd czerpać inspirację na podarunek?

Zainteresowania

Zastanów się, co w wolnych chwilach lubi podczytywać Twój małżonek. Może interesują go czasopisma lub portale poświęcone technologii? Jeśli tak, zdecydowanie powinnaś spojrzeć w kierunku poniższych tytułów:

  • “Steve Jobs” (autorstwa Isaacsona Waltera) to wciągająca biografia, jedyna napisana przy współpracy samego Jobsa, opowiada o specyficznym charakterze, wzlotach i upadkach oraz całokształcie życia kluczowej postaci rynku technologicznego.
  • “Tim Cook. Człowiek, który wzniósł Apple na wyższy poziom” (Kahney Leander). Zarówno jak poprzednia polecona pozycja, ta również odnosi się do znanego na całym świecie imperium Apple, lecz tym razem odnosi się do zastępcy Steve’a Jobsa. Nikt nie spodziewał się, że Tim Cook dorówna geniuszowi swojego poprzednika, ale Cookowi udało się więcej – nie tylko podtrzymał sukces i renomę marki, ale i wprowadził do niej nowości, takie jak Apple Watch. Za jego kadencji Apple potroiła wartość akcji, co mówi samo za siebie – to pozycja, którą trzeba przeczytać!

A może Twój ukochany ma nieco bardziej przyziemne zainteresowania, takie jak szeroko pojęty gaming i wszystko, co go dotyczy?

  • “Nie tylko Wiedźmin. Historia polskich gier komputerowych” (Marcin Kosman) – to zaskakująco obszerne źródło informacji w temacie całej historii gier komputerowych w Polsce, sięgające od teraźniejszości po czasy PRL-u.
  • “Wojny konsolowe” (Blake J. Harris) – świetnie oceniana zagraniczna pozycja poruszająca historię przemysłu rozrywkowego oraz gry retro. Sześćset stron pełnych wciągających faktów i wydarzeń, informacji na temat najważniejszych postaci w branży gier wideo, a także wojny pomiędzy Segą a Nintendo.

Czy Twój małżonek interesuje się reportażem i tym, co aktualnie w trawie piszczy? Jeśli tak, zapoznaj się z tymi godnymi uwagi pozycjami:

  • “Strona świata. Reporter o świecie, który gwałtownie się zmienia” (Wojciech Jagielski) – aktualnie jedna z najgorętszych jesiennych pozycji. To zbiór aktualnych, ciekawych artykułów Jagielskiego, który w niesamowicie wciągający sposób prezentuje czytelnikowi realia Bliskiego Wschodu, Afryki, Indii i krajów Kaukazu.
  • “Cham niezbuntowany” (Rafał Ziemkiewicz) – ten tytuł zaciekawi dosłownie każdego, istnieją nawet szanse, że gdy już Twój małżonek zakończy krótki romans z tą książką, rozpoczniesz go Ty sama. “Cham niezbuntowany” opowiada o polskich elitach i tym, jak łatwo uginają się one pod wpływami Zachodu.
Tło freepik - pl.freepik.com